Apple MacBook Air 15" 16GB RAM 256GB SSD M4 (Early 2025) - Starlight MW1J3
Apple
At Sharaf, you will receive 100% original products with a full warranty.
SKU :
APPLE0348Things to consider when choosing your MacBook Air.
In the next step, configure your laptop.
M4 sayesinde muhteşem performans ve güç. Çipin sunduğu günlük aktiviteleri kolaylıkla tamamlayabilir, aynı anda farklı uygulamalar üzerinde çalışırken görüntülü görüşme yapabilir, yaratıcılık uygulamaları ve oyunlarda ayrıntılı içerikleri işleyebilirsiniz. Daha hızlı Neural Engine sayesinde uygulamalarınızdaki yapay zeka özellikleri yıldırım hızında çalışır.
Easily run multiple applications simultaneously
Edit thousands of photos, edit 4K video
Configure with up to 32 GB consolidated memory
Supports two external displays
Unified Memory
Unified memory, which is faster and more efficient than traditional RAM, is integrated into the Apple chip; so applications can quickly share data between the CPU, GPU and Neural Engine.
Run multiple applications simultaneously without sacrificing fast and responsive performance
Run more applications simultaneously by adding memory; multitasking makes it faster and smoother
MacBook Air can be configured with up to 32GB of memory
On Your Mac Storage
Your documents, photos, music, videos, and other files are stored on the solid state drive (SSD).
Deliver exceptional performance and speed when launching your Mac and apps, opening files, or surfing the web. archives
MacBook Air can be configured with up to 2TB of memory
| Brand | Apple |
| Laptop screen | 15" |
| Processor | M4 |
| Storage Capacity | 256 GB |
| RAM | 16 GB |
| Colour | Starlight |
| Display Type | Liquid Retina (LED-backlit, IPS) |
| Graphic Card | Apple M4 10-core GPU |
| Battery Capacity | Up to ~18 hours |