Xiaomi Redmi Pad 2 Pro 8/256GB Graphite Gray
Xiaomi
Xiaomi’s branding emphasizes affordability, innovation, and cutting-edge technology
SKU :
XIAOMI0263WIFI Version, NO SIM CARD. GLOBAL VERSION GLOBAL ROM FCC ID: 2AFZZPFDL
| Colour | Graphite Grey or Sılver or Purple |
| Brand | Xiaomi |
| RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Tab Screen | 12.1" |
| Display Type | IPS LCD |
| Camera | 8 MP rear + 8 MP front |
| Battery Capacity | 12,000 mAh |
| Fast Charging | 27W |